wizyta

Nasza Firma specjalizuje się w naprawie klimatyzacji samochodowej, regeneracji sprężarek klimatyzacji , sprzedaży pełnego asortymentu do klimatyzacji samochodowej.

 

Serwis/Przegląd Klimatyzacji

 

Napełnianie klimatyzacji

  • opróżnienie układu z czynnika
  • oczyszczenie czynnika i układu z wody
  • próba szczelności układu
  • napełnienie układu odpowiednią ilością, Oleju, UV, Czynnika R134a

 

Dodatkowo:

  • Pomiar efektywności chłodzenia
  • Kontrola sprężarki, wentylatora i szczelności zaworków

 

Cena za przegląd zależna od wielkości układu i ilości uzupełnienie czynnika 

 

 

Korzystamy z najdoskonalszego i w pełni automatycznego urządzenia Delphi Power Refmatic. Jej zaletą jest podwójny system filtracyjny który dokładnie oczyszcza czynnik z wody i cząstek stałych przedłużając żywotność podstawowych elementów układu. Serwisując klimatyzacje urządzenie przeprowadza próbę szczelności a następnie uzupełnia układ odpowiednią ilością UV, oleju i czynnika R134a.

Na zakończenie każdy klient otrzymuje wydruk z parametrami poszczególnych etapów serwisu klimatyzacji.

Istnieje możliwość napełnienia klimatyzacji również w godzinach późniejszych po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Powyższy serwis klimatyzacji przeprowadza się co 2 lata lub wtedy gdy efektywność chłodzenia znacząco spada.
W przypadku gdy układ kompletnie nie działa, pierwszym krokiem jest nabicie klimatyzacji a jeżeli układ jest całkowicie pusty to wcześniej trzeba przeprowadzić sprawdzenie szczelności azotem.

 


Naprawa klimatyzacji

KLIMATYZACJA(3)

Sprawdzanie szczelności Azotem


Azot wykorzystujemy do sprawdzania i lokalizowania nieszczelności gdy: układ jest zupełnie pusty, wcześniej dokonywano napraw lub istnieje bardzo duże przypuszczenie o istnieniu nieszczelności. W wymienionych sytuacjach azot jest metodą niezastąpioną i najpewniejszą.
Cena sprawdzenia szczelności Azotem 50 zł


Wymiana o-ringów (uszczelek)


Połączenia między rurkami są uszczelniane przy pomocy tak zwanych o-ringów. Posiadamy ich pełen asortyment czyli ponad 150 rozmiarów dostępnych natychmiast.
Cena o-rignu określana indywidualnie


Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)


Skraplacze wymagają wymiany najczęściej z powodu rozszczelnienia lub bardzo dużego zanieczyszczenia. Rozszczelnienie całkowicie wyłącza układ klimatyzacji a zanieczyszczenie jest powodem słabej efektywności. Skraplacze nasi dostawcy przywożą nawet w ciągu 2 godzin.
Cena wymiany chłodnicy: określana indywidualnie


Lutowanie (naprawa) rurek aluminiowych


Nieszczelności zazwyczaj pojawiają się na rurkach, które po zdemontowaniu wystarczy polutować. Do tego celu służy nam odpowiedni sprzęt spawalniczy.
Cena spawania rurek aluminiowych określana indywidualnie


Naprawa przewodów gumowych


Układ klimatyzacji częściowo zbudowany jest z gumowych przewodów narażonych na przetarcie lub pęknięcie. Skutkuje to potrzebą ich naprawy. Wykorzystujemy do tego specjalistyczne narzędzie przeznaczone do zagniatania końcówek łączących gumowy przewód i aluminiową rurkę.
Cena naprawy przewodów: określana indywidualnie


Demontaż i montaż przewodu klimatyzacji


Wymontowanie uszkodzonego przewodu klimatyzacji a następnie powtórne włożenie zaspawanej rurki. Cena zależna jest od czasu a zarazem łatwości dostępu.
Cena za demontaż i montaż przewodu: określana indywidualnie


Wymiana zaworków


Kolejnym elementem klimatyzacji narażonym na nieszczelności są zaworki oraz porty serwisowe. Jeden z nich pokazany jest na zdjęciu obok. Na miejscu mamy dostępne wszystkie rodzaje zaworków i portów serwisowych (przyłączy).

Całkowita cena wraz z montażem:

  • zaworek 10 zł
  • port serwisowy 40 złNaprawa sprężarek klimatyzacji


Jest to kolejny i najdroższy element klimatyzacji podatny na usterki. Regenerujemy i naprawiamy sprężarki między innymi poprzez wymianę uszczelek oraz wymianę w nich cewek oraz sprzęgieł. W przypadku sprężarek w szczególności kierujemy się względami ekonomicznymi i taką naprawę proponujemy jedynie wtedy gdy w naszym przekonaniu ma to sens finansowy.


Wymiana fitra osuszacza


Producenci filtrów osuszaczy czyli osuszających układ klimatyzacji z wody zalecają wymianę tych filtrów co 3 lata. Naszym klientom pragnącym całkowicie zadbać o sprawność układu również wymianę filtra osuszacza zalecamy. Pragniemy również zauważyć że nie jest to wymiana prosta dlatego koniecznym jest wcześniejsze umówienie się na taką wymianę.


Wymiana fitra kabinowego


Filtr kabinowy (przeciwypłkowy) zaleca się wymieniać co pół roku lub już absolutnie koniecznie po przejechaniu 10 000 -15 000 km. Filtr ten oczyszcza powietrze które wylatuje z kanałów nawiewowych do środka pojazdu i którym oddychają pasażerowie samochodu.
Cena wymiany filtra kabinowego (przeciwpyłkowego) zależna jest od miejsca w jakim się on znajduje.

 

 

 

Odgrzybianie + ozonowanie Kabiny:


Po wymianie Filtra Kabinowego warto wyozonować wnętrze a następnie odgrzybić układ dolotowy klimatyzacji. Kompleksowa usługa pozwoli nam całkowicie zmienic zapach wydobywający sie z układu.


Cena kompleksowej usługi to 75zł
Cena odgrzybiania ultradzwiękowego (w przypadku rozdzielenia usługi) to 60zł
Cena ozonowania (w przypadku rozdzielenia usługi) to 40zł

×

promocja